Araç Haciz Sorgulama
Araç Haciz Sorgulama

Araç Haciz Sorgulama

Banka ya da bireysel yollarla mahkeme kararı ile haciz konulan vasıtalar hakkında bilgi edinme. Plaka ya da şasi no ile araç haciz sorgulama bilgilerini öğrenme imkanınız var.

Bu işlemler ile satın almak istediğiniz aracın nerelere borcunun olup olmadığını öğrenebileceğiniz gibi dolandırıcılık durumlarıyla karşılaşma riskinizi de azaltmaktadır. Araç hacizleri genellikle şirketlere kayıtlı vasıtalarda bulunmakla beraber şahıs adına kayıtlı otomobillerde de bulunmaktadır. Banka ya da icra dairesi yoluyla işleme konulan haciz bilgileri sebebiyle aracın satışı yapılmamaktadır. Fakat bazı kötü niyetli kişiler bilgisiz gördüklerini kandırabilmekte ve hacizli arabayı satış yapıyor gibi göstererek dolandırmaktadır.

Satın almak istediğiniz aracın önce plaka numarasını ardından da şasi numarasını öğrenmeniz yararlı olacaktır. Bu bilgiler ile icralık araç sorgulama yapabilirsiniz. Ek olarak satıcıdan mutlaka e devlet araç haciz sorgulama ekran görüntüsü almasını da istemeniz faydanızadır. Şayet ikinci el araç için otomobil kredisi çekti iseniz bu işlemlere gerek kalmamaktadır. Çünkü hesaplı kredi aldığınız banka bu işlemleri sizin adınıza gerçekleştirerek araç kredisi bitene kadar kendi adına haciz koydurmaktadır.

Bir nevi aracın kullanımı sizde fakat mülkiyeti bankada bulunmaktadır. Bu yüzden aracı bankadan habersiz olarak satma gibi bir durum ortada olmamaktadır.

Haciz durumunu öğrenmek istediğiniz araba eğer size ait ise araç haciz sorgulama için e devlet kapısını kullanmanız yeterli olacaktır. EGM menüsünden adıma kayıtlı araç sorgulama ekranı sayesinde aracınızın durumunu detaylı olarak inceleme olanağınız bulunmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*