arac hasar sorgulama
arac hasar sorgulama

Araç Hasar Sorgulama

Toplumda hasar sorgulama olarak bilinen sbm kaza kaydı tutanak bilgileri ile aracınızın karışmış olduğu kazalar hakkında detaylı bir şekilde hasar kaydı sorgulama yapabilirsiniz. Bu hizmet internetten ücretsiz yapıldığı gibi aynı zamanda sms ile hasar sorgulama servislerini kullanaran da gerçekleştirilmektedir.

Özellikle trafik yoğun olduğu şehirlerde satılan ikinci el araçların hasarsızlık oranı oldukça düşüktür. Garaj giriş çıkışlarındaki sürtmelerin yanısıra dur kalkın yoğun olduğu İstanbul, Ankara, İzmir gibi trafikte arkadaş çarpmalar da oldukça yoğun bir biçimde görülmektedir. Oluşan bu kazaların bir kısmı rapor edilirken bir kısmı rapor edilememektedir. Bu nedenledir ki yeni bir ikinci el oto almaya gittiğinizde yanınıza bir usta bulundurmak faydanıza olacaktır.

Çarpmalarda rapor tutulduğunda oluşan hasarın ayrıntıları sbm merkezine iletilmekte ve kişi hasar sorgulama yaptığında bu verilere ulaşabilmektedir. Araç hasar sorgulamaları, sigorta bilgi ve gözlem merkezi tarafından kaza tutanak bilgileri girilerek görülebildiği gibi e devlet, egm kayıtlarında sorgulama yapılamayan ama plakadan hasar sorgulama sms kısa mesaj servisleri ile bilgilerin sunulması mümkündür. Bunun için yapmanız gereken ise plaka no ile ya da şasi no ile hasar sorgulama sms i göndermektir.

Mesaj ile yapacak olduğunuz işlemler için Turkcell, Türk Telekom ( Avea ) ya da Vodafone hatlı cep telefonunuzu kullanmanız gerekmektedir.

Mesajı gönderdikten sonra cep telefonunuza sorgulama yapılan araca ait kaç adet kazaya karıştığı ve bu kazalar sonucu ne kadar hasar kaydının tutulduğu para cinsinden verilmektedir.

Aynı zamanda ağır hasarlı araç sorgulama dökümü de yine bu bilgilendirmeler ile sunulmaktadır. Sms ile araç hasar sorgulama işlemi ücretlidir eğer elinizde araca ait bilgiler mevcut ise ücretsiz hasar sorgulama yapmak için sbm ekranını kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*