Araç Sorgula

Günümüz teknolojisi sayesinde araç plaka sorgulama yapıp alınmak istenilen arabaya ait bir çok bilgiye erişilmektedir. Bunlardan bazıları araç hasar sorgulama, araç km sorgulama, araç sahibi öğrenme, trafik cezası bilgileri, mtv borç durumu gibi bilgilerdir. Bu bilgiler ışığında özellikle de ikinci el bir otomobil, kamyon, minibüs ya da midibüs almak isteyen vatandaşlar araç plaka sorgulama işlemlerinden istediklerini yaparak sorunsuz bir araç alım satımı gerçekleştirebilirler.

Türkiyede ikinci el araç piyasası sürekli büyümekte ve hal böyle iken bazı kötü niyetli şahıslar kusurlu arabalarını hatasız diye satışa sunmakta. Bu konularda bilgisi olanları her ne kadar kandıramasalarda bilgisiz alıcılar için ileride kabus dolu bir hayata neden olabilmektedirler.

trafik cezasi sorgulama 1

Genellikle internet üzerinden yapılan araç satışlarında görünen bu durumu araba pazarlarında da yaşanmaktadır. Bu gibi bir durumla karşılaşıp başınızı ağrıtmamak için yapmanız gereken ise plaka araç sorgulama işlemleridir. Araç plaka sorgulama servisi sayesinde ilgili araca ait kayıtlı olan tüm hasar, ceza, haciz, borç, trafik cezası, mtv borcu, bandrol borcu, gib cezaları gibi bir çok bilgiye erişim sağlanabilmektedir. Aynı zamanda araç km sorgulama ile arabanın kilometresinin düşürülüp düşürülmediğini de öğrenebilirsiniz. Yine araç kime ait öğrenmek için plaka sorgulama yapılması gerekmektedir.

tpc borcu sorgulama

Şayet araç sizin adınıza kayıtlı ise araç sorgulama e devlet sayfasını kullanarak tüm işlemlerinizi hızlandırabileceğinizi unutmayın. EGM ile de otopark cezaları gibi bilgilere erişim sağlanabilmektedir.

Yenilenen sistemde gib araç borç sorgulamalarını tc kimlik, plaka no ve tescil tarihini sms ile göndermek yeterli olmaktadır. 1189 servisi gelir idaresi tarafından desteklenmektedir.

Sizlerde sorunsuz bir araç almak için araç plaka sorgulama ile hasar kaydı, kaza geçmişi, sigorta durumu, araç sahibi sorgulamaları hem sms kısa mesaj yolu ile hemde internet ortamında yapılan plaka no girişleri ile sağlanmaktadır. Hgs, eds, mobese gibi trafik cezalarını öğrenmek için gelir idaresi başkanlığı olan GİB ekranını kullanabileceğiniz gibi araç kaza kaydı sorgulaması için de sgm sistemine giriş yapabilirsiniz.