hgs sorgulama
hgs sorgulama

HGS Sorgulama

Hızlı geçiş sistemi olan HGS, trafikte seyrin yükünü hafifletmenin yanısıra dikkatsiz sürücülerin cezalarla karşılaşmalarına neden olmaktadır. Trafiğin yoğun olduğu dönemlerde bazı geçiş noktalarında ödeme yapmakta sorunlar olabilmektedir. Bu sorunlar neticesinde hgs kaçak geçişine maruz kalabilirsiniz. Bu gibi durumlarda hgs sorgulama yaparak oluşabilecek ağır hgs cezalarından muaf kalabilirsiniz. Plaka no ile hgs ceza sorgulama yapmak için bir kaç basit adım yeterlidir.

HGS, trafiğin akışını sağlamak için ücretli geçişin olduğu köprü ve otoyollarda uygulanan bir geçiş sistemidir. Hızlı geçiş sistemi olarak bilinen hgs de sürücüler kendileri için ayrılan gişeden otomatik geçiş yapabilirler.

HGS sorgulama, özellikle kaçak geçiş ihlali durumlarında sürücülerin plakaya göre sorgulama yaparak kaç para trafik cezası yediklerini öğrenmelerinin yanısıra aynı zamanda hgs bakiye öğrenme durumunda da işlevselliğini korumaktadır. Araç sahipleri hgs bakiye yükleme yapmak için hgs müşteri hizmetlerine ya da ptt hgs girişi olmaksızın hgs yükleme yapabilirler. Dilerlerse bankadan alınan hgs etiketlerine otomatik olarak bakiye yükleterek hgs cezalarından uzak durabilirler.

hgs yukle

Kaçak geçiş, hgs bakiye yükleme, hgs borç sorgulama gibi bilgilere erişim plaka no ile hgs sorgulama yapılarak sağlanmaktadır. Tüm bu işlemler için hgs müşteri hizmetleri ekranında yer alan hgs sorgulama sayfasını ya da hgs müşteri hizmetleri telefon numarasını kullanarak yapabilirler. Eğer ücretli yolları sık kullanıyorsanız hgs üyelik işlemini gerçekleştirip tüm hgs sorgumasını kendiniz internetten online olarak yapma imkanınız mevcut.

Hgs müşteri girişini tc kimlik numarası ve plaka no ile gerçekleştirebilirsiniz. Açılan ekranda hgs bakiye durumunuzu öğrenebilir ve varsa hgs borç sorgulama sonuçlarını alırsınız.

hgs gecis ihlali

Bir diğer hizmet olarak hgs bakiye yüklemek istiyorum diyorsanız yine aynı panelden hgs yüklemesini kredi kartınızla yapabilmektesiniz.

Plakaya göre hgs sorgulama yaparken dikkat etmeniz gereken en temel etken hızlı geçiş sisteminin resmi sitesi üzerinden hizmet aldığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Son zamanlarda kötü niyetli kişi yada kişiler sahte sayfalar açarak hgs bakiye yüklemesi yapmak isteyen vatandaşları dolandırmaya çalışmaktadır. Bu nedenle hgs sorgulama plakadan yapılırken resmi kurumu kullanınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*